Добредојдовте во"Дизниленд Трејд"

За сите оние кои веруваат дека среќата ја прават ситните задоволства, Дизниленд Трејд е тука да го докаже спротивното и да стани неизбежен дел од Вашиот ден, Ваша слатка секојдневна радост при што ви нуди креативно смислени и вкусни колачи и торти кои се прават од високо квалитетни состојки и најфини професионални чоколада, кремови и останати состојки од високо познатите брендови за слаткарство ширум Европа.

Нашата цел е да создадеме едно катче во кое што Вие ќе уживате да го поминете Вашето слободно време и ќе успеете да ја почувствувате атмосферата која се стремиме да ја создадеме заедно со нашиот харизматичен и позитивен персонал. Добивајќи ја Вашата доверба ние успеваме секојдневно без престан се надоградуваме и со тоа да се истакнуваме произведувајќи уникатни производи со висок квалитет.

 • null

  Над 100 магични производи

  Како за почеток, приоритет ни беше квалитетот и вкусот на нашиот асортиман , но благодарение на вештите мајстори се стремевме кон подобрување на изгледот на секој наш производ.

 • null

  Љубители на класика

  За љубителите на класиката кога е во прашање од слатките производи секогаш со задоволство нудиме торта како што се Чоколадна и Реформ..

 • null

  Понуда

  Во понуда се италијански сладолед, мафини,ситни слатки , торта за секоја пригода.

Gelato Италијански сладолед/
Уникатен сладолед, создаден по принцип на стари италијански вештини ветува вкус кој нема да Ве остави рамнодушни.  
Вкусови/
Ванила, чоколадо, страчатела, лешник, банана, киви, портокал, шумско овошје, јагода, орев и мед, карамел, грчки јогурт, Oreo, Bounty, Kinder, Raffaello, Nocciola, Snickers, Siciliana итн.
Како е изработено?/
Gelato сладоледот е изработен од основна база на млеко, крем и шеќер при што е збогатен со природно свежо овошје, јаткасти производи и други природни додатоци.
Зошто баш Gelato сладолед?/
Овој тип на сладолед содржи сто проценти стерилизирано млеко кое што овозможува далеку пониска количина на масти во споредба со останатите видови на сладолед.
Сервирање/
За да излеземе во пресрет на Вашите потреби и Вашето слободно време, Ви пружиме голем избор на сервирање на Gelato сладоледот.

Наши производи

Зошто да не одберете нас

Квалитет и сигурност

Внимателно ги одбравме само најквалитетните и највкусните состојки кои се користат во слаткарството , за да ги задоволат вашите потреби, Со секој залак ви нудиме одлично задоволство во текот на денот

Стандарди

Задржување на квалитетот од почетокот па се до денес и подобрување во текот на работата со имплементирање на новитети согласност со стандардите за храна

Здравје

Користење на природни состојки,секогаш свежи , подготвени на свој посебен начин